Wspieramy Fundację Rozwoju Kardiochirurgii Im. Profesora Zbigniewa Religi
Pani Anna Pawelak, właścicielka firmy Elplast+ Sp. z o.o. została zaproszona do realizacji niezwykłego projektu przygotowywanego przez magazyn BUSINESSWOMAN & life – kalendarz gwiazd na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Profesora Zbigniewa Religi. 17 stycznia 2020r. w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której odbyła się premiera kalendarza gwiazd oraz licytacja obrazów na rzecz Fundacji. W czasie gali otrzymaliśmy podziękowania od Dyrektora Generalnego Fundacji – dr Jana Sarny.
Fundacja od 1991 wspiera rozwoju polskiej kardiochirurgii oraz wprowadzenie nowoczesnych technik i technologii w zakresie leczenia serca. Fundacja jest jedynym w Polsce niepublicznym ośrodkiem naukowym, w którym prowadzi się badania zmierzające do udoskonalenia metod leczenia osób ze schorzeniami serca.
Wspieranie tak wartościowych inicjatyw to nasza misja – jesteśmy dumni, że możemy pomóc w czymś tak ważnym i potrzebnym jak ratowanie życia i wspieranie polskiej nauki i medycyny. Dziękujemy za zaproszenie do szczytnego grona sponsorów Fundacji im. Profesora Zbigniewa Religi.
Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Jastrzębie
W dniu 18 listopada 2019 roku zostaliśmy uhonorowani Nagrodą Gospodarczą Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój w kategorii Przedsiębiorca Społecznie Zaangażowany.
Jest nam niezmiernie miło, że możemy wspierać lokalną społeczność oraz mieć realny wpływ na społeczny rozwój miasta.
Wierzymy, że dobro wraca
Jesteśmy polską firmą rodzinną i wzorce, jakie wynieśliśmy z domu, chcemy także realizować w działalności biznesowej. Co to oznacza? Dla nas to po prostu umiejętność szerszego spojrzenia na prowadzoną działalność. Spojrzenia poza prosty rachunek zysków i strat. Jako spółka generujemy dochód, ale chcemy także dostrzegać tych, którzy potrzebują pomocy. Tak rozumiemy bowiem odpowiedzialny biznes i budowanie dobrych, długofalowych relacji z otoczeniem.
Pomagamy niepełnosprawnym
Jako firma wspierająca na różne sposoby osoby potrzebujące postanowiliśmy pomóc Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.
Fundacja działa od 1998 roku wciąż poszerzając ofertę dla osób niepełnosprawnych. Inicjatywa, którą wsparliśmy to budowa Ośrodka dla Chorych na Autyzm.
Sprzeciwiamy się współczesnemu niewolnictwu
Jesteśmy przedsiębiorstwem działającym uczciwie, zgodnie z normami etycznymi we wszystkich relacjach biznesowych, dlatego bez wahania podpisaliśmy oświadczenie o przestrzeganiu Ustawy o Współczesnym Niewolnictwie (Modern Slavery Act 2015). Zobowiązaliśmy się wdrożyć system kontroli, w celu upewnienia się, że w strukturach firmy jak i w łańcuchu dostaw nie występuje zjawisko niewolnictwa i handlu ludźmi.
Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek formy zniewolenia, przymusowej pracy, wykorzystywania do pracy dzieci, nadużywania władzy w stosunku do słabszych oraz na wszelkie formy nadużyć i wyzysku określone w Ustawie o Współczesnym Niewolnictwie. Przestrzegamy wysokich standardów i tego samego oczekujemy od naszych kontrahentów, dostawców i partnerów biznesowych.
Dokładamy wszelkich starań, aby Elplast+ był doskonałym miejscem do rozwoju, miejscem, gdzie panują przejrzyste zasady współpracy, otwarta komunikacja i wzajemne poszanowanie.
Inwestujemy w aktywizację osób wykluczonych społecznie
W Polsce mamy dziś bardzo dobrą sytuację jeśli chodzi o rynek pracy. Eksperci mówią wręcz o rynku pracownika. Jednak nie wszyscy w łatwy sposób mogą znaleźć zatrudnienie. Dlatego wsparliśmy finansowo Stowarzyszenie Komitet Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski z Jastrzębia-Zdroju. Jego celem jest wszechstronna rehabilitacja społeczna, zawodowa i medyczna osób niepełnosprawnych na przestrzeni ich całego życia.
Dzięki m.in. naszej dotacji, Zakład Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia mógł zakupić busa, którym osoby niepełnosprawne dojeżdżają z domu do Zakładu i do miejsc, w których świadczą pracę. Działanie takich ośrodków jak Zakład Aktywności Zawodowej ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia aktywizacji osób niepełnosprawnych, bo ich realne szanse na zdobycie pracy zawodowej są zazwyczaj niewielkie.
Pomagamy osadzonym w powrocie do społeczeństwa
Badania potwierdzają, że resocjalizacja poprzez pracę jest jedną z najskuteczniejszych form powrotu osób osadzonych do społeczeństwa. Dzięki niej osoby te mają kontakt ze światem zewnętrznym, oraz co jest kluczowe, także z rynkiem pracy. Niejednokrotnie jest to dla nich szansa na zdobycie nowego zawodu i dobry start.
Dlatego od roku uczestniczymy w rządowym programie pracy dla osób osadzonych. Jest to rozpoczęty dwa lata temu oraz realizowany przez Służbę Więzienną program wspierania readaptacji społecznej osób przebywających w zakładach karnych.
Średnio w ciągu każdego miesiąca pracuje u nas 8 osadzonych. Jeden z nich po odbyciu kary znalazł tu stałe zatrudnienie.
Wspieramy twórczość najmłodszych
Pod koniec 2018 roku Przedszkole Specjalne w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowało V edycję międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pt. „Ja i moja babcia lubimy czytać bajki”.
Wyznając wartości rodzinne i wspierając rozwój najmłodszych postanowiliśmy aktywnie uczestniczyć w umacnianiu więzi międzypokoleniowych fundując laureatom konkursu nagrody.
Wierzymy, że wygrana doda zwycięzcom skrzydeł i motywacji do dalszej pracy twórczej, a babciom dostarczy kolejnego powodu do dumy.
Dbamy o rozwój lokalnego sportu
Jesteśmy przekonani, że sport jest doskonałym narzędziem kształtowania człowieka. Może być źródłem siły i motywacji, która pozwala osiągać założone cele, także w biznesie. Dlatego od wielu lat jesteśmy partnerem Klubu Sportowego GKS 1962 Jastrzębie. Dzięki temu nasi pracownicy mogą bezpłatnie oglądać mecze swojej drużyny piłkarskiej.
Wspieramy potrzebujących i polską kulturę
W 2017 roku Nasza firma przekazała również środki finansowe na cele charytatywne. Wzięliśmy czynny udział w licytacji dzieł sztuki, która odbyła się w czasie I Wielkiego Charytatywnego Balu Karnawałowego Środowiska Infrastruktury i Budownictwa.
W roku lutym 2018, mieliśmy przyjemność gościć na Drugim Balu Dobroczynnym „Spragnieni Piękna. Nowoczesność. Lata 50. i 60”. Nasze uczestnictwo w tym wydarzeniu nie było przypadkowe, dzięki niemu mieliśmy okazję wesprzeć polską sztukę i młodych zdolnych artystów. Impreza zorganizowana została przez Stowarzyszenie „Przyjaciele MNW” w gmachu głównym Muzeum Narodowego, a jej celem była przede wszystkim zbiórka na rzecz instytucji.